Olympia Motors нуди половни возила. Возилата се стекнати од локалниот Македонски пазар и тоа преку откуп на истите или во замена "старо за ново". На секое половно возило пред да се изврши откуп, се вршат детални прегледи во овластениот сервисен центар на Олимпиа Моторс и тоа:

- Комплетна проверка во 114 точки
- Верификација на километражата
- Компјутерска дијагностика

Ние гарантираме квалитет на возилата, со соодветна сервисна историја на истите со што ветуваме одличен избор и безбедно управување.

Информирајте се за условите на финансирање (кредит и лизинг) на половните возила во нашиот продажен центар.

Ford Fiesta 1.4tdci Trend

3.900 €
Тип на модел:
Ford Fiesta 1.4tdci Trend
Гориво:
Дизел
Година на производство:
2008
Поминати километри:
140.000km
Опрема:
ABS • Аirbag предни • Клима уред- Климатроник • Радио CD • Електрика на предни прозорци • Кожен серво волан • Централно заклучување • Магленки
Дополнително инфо:
-
Боја:
Сива металик
Регистрација до:
-
Цена:
3.900 €


Opel Astra K Edition 1.6cdti 110ks

13.000 €
Тип на модел:
Opel Astra K Edition 1.6cdti 110ks
Гориво:
Дизел
Година на производство:
2016
Поминати километри:
43.000km
Опрема:
ABS • ESP • Isofix • USB • Дискови напред и позади • Airbag за возач, совозач, и странични и кровни • Кожна рачка од менувач • Троен инфо дисплеј • Централно заклучување со далечинско • Електрични ретровизори во боја • Електрично висинско подесување на фарови • Тонирани стакла • Дневни светла • Контрола на притисок во гуми • Радио R4.0 Intellilink BT 7 inch color display со 7 звучници • CruiseControl • Кожен волан со команди за радио • Електрични прозори напред и позади • Сензор за дожд • Електрохроматски внатрешен ретровизор • Автоматски светла со тунел детектор • Амбиентално светло • Штитници за сонце со светла • Светла за читање позади • Паркинг сензори • Премиум двозонски клима уред
Дополнително инфо:
-
Боја:
Сива металик
Регистрација до:
26.12.2018
Цена:
13.000 €


Ford Fiesta 1.4tdci 70ks

-
Тип на модел:
Ford Fiesta 1.4tdci 70ks
Гориво:
Дизел
Година на производство:
2008
Поминати километри:
131.821km
Опрема:
-
Дополнително инфо:
-
Боја:
Бела
Регистрација до:
-
Цена:
-


Ford Mondeo 1.6tdci 115 ks

12.490 €
Тип на модел:
Ford Mondeo 1.6tdci 115 ks
Гориво:
Дизел
Година на производство:
2012
Поминати километри:
174.045km
Опрема:
• ABS • ESP • Crusise control • Airbag • Клима • Темпoмат • Електрика на сите прозорци • Електрика на ретровизори • Наслон за рака • Борд компјутер • Греачи на ретровизори • Греачи на предни седишта • Автоматска клима уред • Уред за навигација • Паркинг сензори со Park Distance Control • Радио CD • Централно заклучување • Мултифункционален кожен волан со команди • Кожни седишта • Алуминумски Фелни • Isofix на задни седишта.
Дополнително инфо:
-
Боја:
Сива металик
Регистрација до:
-
Цена:
12.490 €


Ford Fokus 1.6tdci 95 ks

Во најава
Тип на модел:
Ford Fokus 1.6tdci 95 ks
Гориво:
Дизел
Година на производство:
2012
Поминати километри:
126.467
Опрема:
• ABS • Мултифункционален кожен волан • Airbag за возач, совозач и странични • Клима уред • Електрика на предни и задни прозорци • Електрика на ретровизори • Радио CD • Централна брава со централно заклучување.
Дополнително инфо:
-
Боја:
Темно сина
Регистрација до:
-
Цена:
-


Volvo V40 CC D4 SUMMUM 1.984cm3 130 kw

24.490 €
Тип на модел:
Volvo V40 CC D4 SUMMUM 1.984cm3 130 kw
Гориво:
Дизел
Година на производство:
2013
Поминати километри:
43.144
Опрема:
• Кожен ентериер • Навигација • Воздушни перничиња за возач и совозач со интелигентна контрола • Воздушни перничиња за пешаци • Воздушно перниче за колена • SIPS - странични возд. завеси во предни седишта • SIPS - возд. перничици за глава и рамо • SIPS - систем за заштита од странични удари • WHIPS - систем за заштита од повреда на вратни пршлени • EBA + EBL - електронска помош при кочење со итна светлосна сигнализација • DSTC - систем за динамичка стабилност и контрола на пролизгување со sport mode • ABS + EBD - систем за сопирање • IDIS - интелегентен систем за информирање на возачот • Двозонска Автоматски клима уред (ECC) • Активни Dual-Xenon светла • Keyless start - Електрично преклопливи странични ретровизори со лед светла.
Дополнително инфо:
Возилото е купено во Македонија и е редовно сервисирно
Боја:
Сива металик
Регистрација до:
-
Цена:
24.490 €